W dniach 28, 29 i 30 października odbyły się w naszej szkole DNI KULTURY JĘZYKÓW OBCYCH, w których udział wzięły klasy pierwsze i drugie technikum oraz liceum.

 28 października był dniem wystawy PLAKATÓW nt. KRAJÓW ANGLO- I NIEMIECKOJĘZYCZNYCH. Klasy przygotowały plakaty o tematyce krajów, które dwa tygodnie wcześniej wylosowały. Zaprezentowane zostały następujące państwa: USA- klasa 1TA, Australia – klasa 1TB, Republika Południowej Afryki- klasa 1   FA, Anglia – klasa 1FB, Austria – klasa 2TA, Szwajcaria – klasa 2TB, Kanada- klasa 2FB i Niemcy – klasa 2FC.

W tym dniu odbyły się również KONKURSY WIEDZY O KRAJACH ANGLO- I NIEMIECKOJĘZYCZNYCH. Laureaci trzech pierwszych miejsc zostali nagrodzeni słodkimi upominkami, dyplomami oraz podwyższeniem oceny semestralnej.

W konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych zwyciężyli:

miejsce 1- Przemysław Piliszek – klasa 1TA

miejsce 1 – Natalia Banacka -klasa 2TB

miejsce 2 – Janusz Sitarz – klasa 2LA

miejsce 3 – Zuzanna Matusiewicz- klasa 1TB

W konkursie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych zwyciężyli:

miejsce 1 – Krystian Sadłos – klasa 1TA

miejsce 2 – Natalia Banacka - klasa 2TB

miejsce 3 – Jan Czupiał – klasa 2TB

29 października był DNIEM KULINARIÓW I ZWYCZAJÓW.

Każda z klas pierwszych i drugich zaprezentowała w tym dniu własne stoisko, na którym można było spróbować specjałów  pochodzących z prezentowanego kraju oraz podziwiać uczniów poprzebieranych w regionalne stroje oraz symbole stanowiące integralną część przedstawionego państwa.

Cała społeczność szkoły chętnie wzięła udział w degustacji wyśmienitych dań. Wszyscy poznaliśmy nowe smaki i zwyczaje, posłuchalismy opowieści o historii powstania niektórych potraw, a komisja konkursowa, w skład której weszła Dyrekcja i Kierownictwo Szkoły, oceniła starania uczniów.

30 października był dniem podsumowań starań i zabawy. Tego dnia odbyła się Akademia prezentująca znane postaci z krajów anglo- i niemieckojęzycznych, zarówno te ze świata polityki, kultury i rozrywki. Akademia rozśmieszyła i pokazała kilka ciekawych osobistości, a całości dopełniły występy wokalne naszych uczniów.

Na zakończenie akademii wręczone zostały nagrody w postaci słodkich upominków i dyplomów dla klas, które w konkursie na plakat i kulinaria uzyskały największą liczbę punktów.

Klasyfikacja ogólna klas:

1 miejsce – klasa 1TA

2 miejsce – klasa 1FB

3 miejsce – klasa 2LA

4 miejsce – klasa 2FC

5 miejsce – klasa 2FB

NASZA SZKOŁA

Menu
Go to top