Technikum Nr 27 im. prof. dr Józefa Zawadzkiego, powstałe na miejscu Technikum Chemicznego Nr 3, ma jako placówka oświatowa bogatą historię. W ciągu 45-letniego istnienia szkoła wykształciła setki absolwntów, którzy zasilili szeregi polskiej chemii pracując w tak znanych i renomowanych firmach jak Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa, Fabryka Kosmetyków "Uroda", Instytut Chemii Przemysłowej, Fabryka Substancji Zapachowych "Pollena - Aroma", Zakłady Kosmetyczne "Joanna" S.C. i wiele innych.

Zmiana nazwy na Technikum Nr 27 dała możliwość kształcenia w nowym zawodzie jakim jest:

• technik usług fryzjerskich

Przedmioty zawodowe nauczane w w/w zawodzie:

teoretyczne:

- techniki fryzjerskie
- podstawy fryzjerstwa
- język obcy zawodowy we fryzjerstwie
- organizacja salonu fryzjerskiego
- wizualizacja

praktyczne:

- pracownia fryzjerstwa i stylizacji fryzur
- wizualizacja we fryzjerstwie

przedmioty rozszerzone:

- język angielski
- biologia

Praktyka zawodowa

-trwa 4 tygodnie w III klasie ( maj )- odbywa się w salonie fryzjerskim
Miejsce praktyk zapewnia szkoła.

Oprócz kształcenia zawodowego uczniowie technikum uczą sie również przedmiotów ogólnokształcących, co daje w przyszłości możliwość zdania matury. Głównym językiem obcym nauczanym w szkole jest język angielski, drugim językiem obcym jest język niemiecki(uczniowie są przydzielani do grup o różnym stopniu zaawansowania na podstawie testu, który piszą na początku roku szkolnego).

Obecnie uczniowie mają do dyspozycji trzy nowoczesne i bardzo dobrze wyposażone pracownie fryzjerskie.